Publikācijas šajā lapāPrognozējamo melnbalto attēlu drukas rezultātu iegūšanas organizācija, izmantojot divas, trīs vai četras krāsas (duotone, tritone, quadtone)


Visas nomērītās vērtības prognozējamā rezultāta iegūšanai būs pamatotas ar testa drukas mērījumu datiem.

Prognozējamo melnbalto attēlu drukas rezultātu iegūšanas organizācija, izmantojot divas, trīs vai četras krāsas (duotone, tritone, quadtone).


Visas nomērītās vērtības prognozējamā rezultāta iegūšanai būs pamatotas ar testa drukas mērījumu datiem. Var nodrukāt, piemēram, šādu skalu (trīs krāsām).Testa druka jāveic saskaņa ar ISO 12647 definētām normām. Testa skalu mērījumu rezultātā tiks iegūtas punkta izplūšanas (Dot Gain) vērtības un RGB-output profila faila uzbūvei nepieciešamie dati attēla imitācijai uz monitora ekrāna Adobe Photoshop programmā (SoftProof), tāpat arī drukai uz tintes printera krāsu paraugnovilkuma izgatavošanai.


Dot Gain tiks ņemts vērā „Spot” un „Color Setting” PhotoShop programmā, lai Duotone (Tritone, Quadtone) režīmos iegūt krāsu dalījuma gaišuma prognozi.Duotone curves palīdzēs koriģēt attēlu pēc vēlamā gaišuma, kontrasta, tumšo, vidējo un gaišo toņu piesātinājuma.


 


Testa drukas rezultāta krāsu pārklāšanās (Overprint Colors) mērījumu vērtības ļaus novērtēt attēla toņa izmaiņas atkarībā no pielietojamām krāsām. Svarīgi ņemt vērā novērotāja apskates leņķi (2°/10°) atkarībā no pārklājuma laukuma, jo režīma iestatījumos ir jāatzīmē L*a*b* koordinātes.Pēc Duotone (Tritone, Quadtone) pārveidošanas RGB (sRGB) vai Lab režīmā var iegūt precīzāku vizualizāciju monitora ekrānā (SoftProof). Tas ir iespējams pēc testa drukas rezultātā izstrādātā RGB-output profila faila pielietošanas. Preview režīms nevar nodrošināt nepieciešamo precizitāti, jo neievēro veselu virkni svarīgu parametru, tādu kā Conversion Options, Black Point Compensation.


Ja ir vēlēšanās vai nepieciešamība, var nosūtīt attēlu drukai krāsu paraugnovilkuma iegūšanai pa tiešo no PhotoShop programmas, pirms tam uztaisot RGB-output profila failu krāsu paraugnovilkumu printerim. Tādā veidā, ja mums ir divi RGB-output profila faili – testa drukas un printera un krāsu pārklāšanās rezultāti testa drukas laikā, mums ir iespēja prognozēt drukas rezultātu divām, trim vai četrām krāsām.


Pēc krāsu paraugnovilkuma vizuālā novērtējuma, iespējamas smalkākas korekcijas atsevišķiem kanāliem/krāsām.Kolorimetriskā krāsu reproducēšanas iekārtu iestatīšana >>